Jádrem moderního pojetí automatizace je spolehlivá a nákladově efektivní síť. V případě využití mobilních sítí se taková síť může skládat z tisíc vysílacích zařízení, a proto by všechna aplikovaná řešení a aktualizace by také neměli být drahé. Zvýšení ceny u takového počtu zařízení může způsobit, že všechny inovační efekty budou bezcenné.

Pro zajištění rychlého, přesného a snadno ovladatelného výkonu bezdrátových komunikačních systémů představila společnost Advanced Digital Technologies řadu průmyslových modemů ADM s vestavěným mikrokontrolérem. Ve srovnání se standardními CSD modemy ukazují naše chytrá zařízení svou převahu téměř v každém ohledu.

Pokud jde o použití, naše modemy se ukázaly jako levné, a zároveň vysoce spolehlivé a adaptivní „univerzální nástroje”. Přenos dat se provádí prostřednictvím kanálu GPRS, 3G nebo NB-IoT pomocí protokolu TCP/IP, který zajišťuje nepřetržité připojení. Vestavěný mikrokontrolér umožňuje kromě základní funkce - organizace komunikačního kanálu, také konfiguraci a ovládání vzdálených zařízení.

Díky našemu cloudovému serveru pro připojení TCP mohou ADM modemy a dispečerský software pracovat v klientském režimu bez přiřazování statických IP adres, zatímco rozhraní vyvinuté ADGT zajišťuje, že všechny operace jsou intuitivní a uživatelsky přívětivé. Naše modemy mají také další kanál pro vzdálenou konfiguraci a aktualizaci.

Kryty modemů ADGT jsou vyrobeny z hliníku, což jim zaručuje vysokou odolnost, přičemž existuje také speciální vodotěsná verze pro instalaci v extrémně vlhkém nepřátelském prostředí. Široký výběr spojovacích prvků také zaručuje, že si tento přístroj najde své místo v jakémkoliv zařízení!