V listopadu letošního roku jsme se zúčastnili největší výstavní konference European Utility Week v Paříži. Kongres byl věnován moderním řešením pro elektrické sítě – inteligentní systémy měření elektřiny, integrace obnovitelných zdrojů a chytré budovy.

Výstava se konala pod novou sjednocující značkou: European Utility Week se spojil s POWERGEN Europe a vytvořili Enlit. Akce se konaly pod lakonickým názvem vytvořené obchodní platformy.

"Co kdyby…. celé odvětví by se mohlo spojit a utvářet energetickou budoucnost světa?” – ptá se Enlit, což naznačuje, že organizátoři mají velké plány. Společné umístění European Utility Week a POWERGEN Europe bylo prvním krokem při poskytování platformy pro energetický přechod v roce 2019. Tato platforma je navržena tak, aby změnila praktické zkušenosti a vyvinula kombinovaná řešení pro celý řetězec zásobování energií, od výroby energie po konečné použití, pod jednou střechou.

Část zpráv byla věnována měřicím zařízením pro elektřinu, vodu a plyn a jejich roli v transformaci globální energie. Vystavující společnosti přidaly teorii k praxi a na stáncích předvedly nejnovější vývoj.

Na stánku společnosti Quectel jsme také představili jeden z našich produktů – záznamník dat DTU NB-IoT pro chytré měření vody. Bateriový záznamník dat navržený k zajištění přesného vzdáleného monitorování zdrojů (elektřina, plyn, teplo a voda). DTU27 poskytuje automatizovaný sběr dat z měřičů s pulzním výstupem, ukládá odečty do stálé paměti a odesílá data na dispečerský server prostřednictvím vestavěného mobilního modemu přes síť NB-IoT.

European Utility Week spojil více než 18,000 evropských názorových vůdců a profesionálů stojících za nejúspěšnějšími objevy a řešeními v oblasti služeb na světě.

European Utility Week je významnou událostí pro energetický průmysl. Doufáme, že navštívíme i příští rok!